Jak takové focení probíhá?

Focení aktů není pro každého lehce představitelná věc. Jednou ze zábran bývá většinou stud z nahoty. Je to pochopitelné, už od malička zakrýváme svá těla. Avšak focení aktů není o nahotě, i když na sobě nemáte vůbec nic. Abychom vám to blíže přiblížili, tak jsme požádali fotografku a její klientku, aby nám napsaly své pocity a názory na focení aktů.

Fotografka Karla Tlusťáková

Při nezávazné schůzce probereme Vaši představu, pokud to není možné osobně tak telefonicky. Domluvíme si, co je dobré si na focení sebou vzít a co udělat. Ve stanovenou hodinu se sejdeme v příjemném a pohodovém prostředí ateliéru. Tam bude focení i probíhat. I když jste se ještě nikdy nefotila, tak jsem přesvědčena, že se Vám to bude líbit.

Každá žena má své nedostatky a jako modelka se necítíte, mým úkolem je pomocí kompozice světla a stínu z Vás ji udělat! Akt má za cíl zobrazovat krásu nahého lidského těla, umění a harmonii křivek přírody na co nejvyšší úrovni a každá žena tuto krásu má, chce to jen zkusit!
Z nafocených záběrů si vyberete ty, které se Vám budou líbit a budete chtít zpracovat k dokonalosti.

 

Pár slov od klientky

Ano přiznávám, že jsem poměrně váhala. Přeci jenom nahota je pro mě něco tak intimního, že jsem si nedokázala představit focení se v Evině rouše. Fotografie aktů se mi všeobecně velmi líbí. Zvláště v černobílé variantě. Sjednala jsem si osobní schůzku s paní fotografkou. Tam mi vše vysvětlila. Osobní schůzka byla asi nejlepší možnou variantou, protože jsem jí mohla poznat a měla jsem z ní velmi dobrý pocit. Rozptýlila veškeré mé obavy a pochybnosti. Domluvily jsme si termín a já se opravdu začala na focení těšit. Nemám tělo modelky, ale o těle to opravdu není.

To co vzniklo z naší spolupráce je nepopsatelné. Není to jen nahé tělo ve světě světla a stínů. Díky černobílé kombinaci se dostalo na povrch a znázornilo i to, co je normálně skryté. Dokázala zachytit duši. Nevěřila bych, že někdy budu mít radost z focení aktů a že si budu připadat tak krásná. A proto všem vřele doporučuji. Fotografie mám ve velké velikosti zarámované a pověšené v ložnici. Vždy, když se na ně podívám, tak mě až mrazí. Prostupuje z nich nepopsatelné kouzlo. Paní Tlusťáková je opravdu vynikající fotografka. S ní je fotografování o něčem úplně jiném.